Yurt Gazetesi çalışanları greve gitti

Yurt Gazetesi çalışanları alamadıkları maaşlar sebebiyle bugün greve giderken gazete borçları nedeniyle bugün basılamadı

Yurt Gazetesi çalışanları greve gitti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP eski Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu Yurt gazetesinde sular durulmuyor. Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak'ın ardından göreve başlayan Merdan Yanardağ'ın çabaları da Yurt gazetesini mali krizden çıkaramadı.

Göreve geldikten sonra personelin birikmiş 4 aylık maaşını 5 Mayıs'ta ödemeyi taahhüt eden Yanardağ da sözünü tutamadı. Sendikayla masaya oturan ve ödeme için haziran ayına gün veren Merdan Yanardağ, yine maaşları ödetemeyince gazete çalışanları bugün grev kararı aldı.

Sendikayla toplantı yapan Merdan Yanardağ'ın, toplu iş sözleşmesini imzalayacaklarını ancak maaşların eylül ayından önce ödenemeyeceğini söylediği öğrenildi. Çıkmaza giren görüşmeler sürüyor. Personel ise kapalı kapılar ardından gelecek iyi haberi bekliyor.

BUGÜN BASILAMAYAN YURT GAZETESİ'NDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Yurt Gazetesi Yayın Yönetimi'nden bir açıklama yayınlandı:

"Gazeteniz Yurt, yaşanan mali sorunlar (personel, kağıt ve matbaa borçları) nedeniyle yarın sizlerle buluşamayacak. Yayınımıza bir gün ara veriyoruz. YURT 1 Temmuz'dan itibaren yeniden bayilerde olacak.

Bugüne kadar bizlerle dayanışma içinde olan siz değerli okurlarımızın kısa sürecek (1 gün) bu ayrılığı hoşgörüyle karşılayacağınızı umuyoruz.

Yurt varsa umut da var. Saygılarımızla."

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 13:49
banner53
YORUM EKLE

banner39