banner15

Zaman matbaasında korsan gazete araması

Polis, Zaman Gazetesi'nin de basıldığı Feza Matbaacılık tesislerinde arama yaptı

Zaman matbaasında korsan gazete araması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı doğrultusunda, Özgür Bugün gazetesinin basımının gerçekleştirildiği iddiasıyla Yenibosna'daki Feza Gazetecilik AŞ basım yerinde arama yapıldı.

Millet gazetesi Sorumlu Müdürü ve şirket avukatı Olcay Kaan, gazetecilere yaptığı açıklamada, İpek Koza Medya Grubu'nun markası olan Millet ve Bugün gazetelerinin taklitlerinin yapıldığını, bunlarla ilgili alınan karara istinaden Zaman gazetesinin alt bölümünde arama gerçekleştirildiğini söyledi.

Arama esnasında çok ciddi badireler atlattıklarını öne süren Kaan, ''Arkada kamyonda 12 Kasım tarihli Özgür Bugün gazetesi polisler tarafından ele geçirilmiştir. Bununla alakalı polis arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyorlar. Aracı emniyet altına aldılar, kimseyi de yaklaştırmıyorlar'' ifadesini kullandı.

Bu arada, açıklama sırasında kurum çalışanları Kaan'a tepki gösterdi.

İpek Holding bünyesindeki Bugün gazetesine kayyum atanması üzerine, işten çıkarılan eski Bugün çalışanları "Özgür Bugün" adı ile yeni bir gazete hazırlamaya başlamışlardı.

ZAMAN'DAN AÇIKLAMA

Zaman Gazetesi'nde arama yapıldığına dair haberler çıkması üzerine Gazetenin Avukatı Ali Odabaşı'ndan açıklama geldi. Böyle bir kararın olmadığını belirten Odabaşı, 'Bugün gazetesinin kayyumları ve avukatlarının iddiası üzerine ekipler geldiler' dedi.

Kararın Zaman Gazetesi'yle alakalı olmadığının altını çizen Odabaşı, 'Ekipler, Marka kanunu uyarınca Bugün Gazetesi ve Kayyumları'nın talebiyle Bugün Gazetesi nüshalarının Feza Gazetecilik'te bulunduğu iddiası üzerine tesbit için geldiler.'açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 09:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35