banner39

16.09.2015, 13:46

Mescid-i Aksa'da siyonist plan bozulmalı

Kudüs ve Mescid-i Aksa 1967den beri siyonizmin işgali altında.

Kudüs meselesi, İsrail sorunun temelidir; Mescid-i Aksa İslamın kutsal mekanıdır ve bu durum her türlü tartışmanın üstündedir.

Mescid-i Aksa'nın statüsü, dini ve tarihi gerçeklerde olduğu gibi, uluslararası hukuk ve anlaşmalarda Müslümanlara aittir.

İsrail, sistematik biçimde sinsi ve tehlikeli bir planı uygulamaya koyduğuna dair işaretler veriyor. Mescid-i Aksa üzerindeki tarihi efsanelere dayalı iddialarını gerçekleştirmenin yani yahudileştirmenin denemelerini yapıyor. Mescid-i Aksa'nın ikiye bölünerek yahuileştirilmesi anlamına gelen uygulamalar, şiddet uygulanarak hayata geçirilmek isteniyor.

Benzer uygulamayı, el Halil'deki, Hz. İbrahim Camii'ne, siyonist bir katilin kanlı baskını sonucu gerçekleştirmişti. Mescid-i Aksa'da da benzer senaryoyu uygulamaya geçirme niyetini ortaya koyan son günlerdeki baskı ve şiddet, asla kabul edilemez.

Unutmamak gerekir ki, ne Kudüs İsrail'in başkentidir, ne de Mescid-i Aksa bir yahudi tapınağıdır.

Ve yine unutmamak gerekir ki, İslam dünyası, kendi içinde etnik ve mezhap kavgaları ile enerjisini harcadığı sürece, İsrail tüm insanlığı karşısına alma pahasına, bu tür cinayetleri işleme cesareti bulacak demektir.

Vakit, Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı ümmet bilincinin merkezine alan her müslümanın, ses çıkarma vaktidir, Kürt, Türk, Sünni- Şii gibi sahte çatışmalar yerine, gerçek hedeflere yoğunlaşma vaktidir, Kudüs'ü kuşanma vaktidir.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?