banner39

Senfonik ilahiler akşamı

Ramazan'a özgü bir sahne performansı hiç yapılmamış bir çalışma ile dinleyici karşına çıkıyor.

Müzik 02.09.2010, 20:24 02.09.2010, 20:24
Senfonik ilahiler akşamı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ramazan etkinlikleri İstanbul’un belirli merkezlerinde devam ediyor. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği işbirliğiyle hayata geçirilen ve “Ramazan İstanbul” adı altında bir ay boyunca Beyazıt, Üsküdar, Feshane gibi ilçelerde düzenlenen etkinlikler kapsamında, konserden, kitap fuarlarına kadar onlarca farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan biride senfonik ilahiler.

Senfonik İlahiler, klasik müziğimizin sazları, Batı sazları ve düzenlemelerle orkestra eşliğinde opera sanatçıları ve tasavvuf sanatçıları tarafından sergileniyor. Ramazan'a özgü bir sahne performansı ve bugüne kadar hiç yapılmamış bir çalışma ile dinleyici karşına çıkıyor.

Hazırlık ve repertuar çalışmaları tamamlanan eserlerin icraları Doğu ve Batı enstrümanlarından müteşekkil orkestra eşliğinde Türk Müziği'nin usta yorumcuları, opera sanatçıları ve Kaside-Naat-Gazel gibi serbest formların önemli isimleri ile birlikte okunuyor.

Eser Taşkıran'ın orkestra şefliğini yaptığı projede, ünlü tenor Berk Özbek ve Engin Atalay ve Yunus Balcıoğlu, Kasidehan, Naathan, koro ve Zakiranlar yer alıyor.
4 Eylül Cumartesi günü Feshanede gerçekleşecek olan program saat:22.00’da başlıyor.
 

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?