banner39

TRT'deb popüler çocuk şarkıları yarışması

TRT, çocuk ruhuna, zevk ve beğenisine uygun popüler çocuk şarkıları yarışması düzenliyor.

Müzik 25.08.2010, 20:56 25.08.2010, 20:56
TRT'deb popüler çocuk şarkıları yarışması


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TRT Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması düzenliyor. Yarışmanın konusu, çocuk koroları tarafından seslendirilecek, pop müzik unsurları taşıyan ve pop üslubunun kullanıldığı çocuk ruhuna, zevk ve beğenisine uygun çocuk şarkılar.

TRT Çocuk Müzikleri Repertuarına özgün eserler kazandırmak ve bunu yaparken de günümüz çocuğunun pop müzik dinleme ve söyleme ihtiyacını, onlara olumlu katkılar yapacak daha iyi ve doğru örneklerle gidermek, bu alanda eğitici eserlerin yaratılmasını, özendirme yoluyla teşvik etmek, bu yolla yaratılacak eserleri seslendirerek yayınlamak ve yurt düzeyine yayılmasına yardımcı olmak ve çocukların birlikte söyleyeceği bir repertuar oluşturmak amacıyla “Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması” düzenliyor.

Yarışmada birincilik ödülü 14.000,00-TL olarak belinlenmiş. Ayrıca yarışmaya katılan eserlerden finale kalan eserlerin her birinin bestecisine net 6.000,00-TL mansiyon veriliyor. Eserlerin çalgı eşliklerini gerçekleştirerek stüdyo kayıtlarını yapan aranjör/aranjörlere ise parça başına net 6.000,00-TL ödenmesi şartnamede yer alıyor.

Yarışmaya son katılım tarihi 5 Kasım 2010.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve şartnameye www.trt.net.tr adresinden ulaşılabiliyor.
 

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?