banner39

Amerikalı Merhamet Ordusu Özbekistan'a döndü

Özbekistan'da kar amacı gütmeyen uluslararası Mercy Corps (ABD) kuruluşunun bir şubesi açıldı

Orta Asya 11.03.2020, 16:06
Amerikalı Merhamet Ordusu Özbekistan'a döndü

Özbekistan Adalet Bakanlığı, 9 Mart'ta yaptığı açıklamada Özbekistan'da kar amacı gütmeyen uluslararası Mercy Corps (ABD) kuruluşunun bir şubesinin açıldığını bildirdi.

Adalet Bakanlığı basın servisine göre şube, ABD Tarım Bakanlığı tarafından 2020-2025 yılları arasında finanse edilen “Özbekistan'da Eğitim ve Bebek Maması” projesini uygulama arzusunu dile getirdi.

Proje, dengeli beslenmeyi desteklemek ve okul öncesi eğitim kurumlarında altyapıyı iyileştirmek için Karakalpakistan Cumhuriyeti ve Surkhandarya bölgesindeki okul öncesi kurumlara odaklanmıştır.

Aynı zamanda, şubenin faaliyetleri kırsal alanlarda ve sınırlı kaynaklara sahip yerlerde bulunan 410 okul öncesi kurumu hedeflemektedir. Bu okul öncesi kurumlarda onarım ve inşaat çalışmaları yapılacak ve ayrıca su temini ve sanitasyonunu iyileştirmek için destek alacaklar.

Mercy Corps şubesi, okul öncesi eğitim, halk eğitimi, yüksek ve ortaöğretim uzmanlık eğitimi ve sağlık bakanlıkları ile işbirliği kurmayı amaçlıyor.

Kaynak: centralasia, www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (2)
Abdullah Biri 1 yıl önce
Muhakkak amerikalı misyoner protestanların özbekistanı hristiyan yapmak için bir projesidir. mama diye de insanlara ne verdiklerini Allah bilir.
osman özdemir 1 yıl önce
eger amerika bir yere bir sey aciyorsa(adi merhamet de olsa)inanmayin .mutlaka uzun vadede bir cikar gütmektedir.yazin bir kenara!!!!
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?