banner15

Atambayev görevine başladı

Moskova'da bir hafta tedavi gören Kırgız lider Atambayev bugün görevine başladı

Atambayev görevine başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir hafta süresince ritim bozukluğu tedavisi gören Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, görevine başladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Atambayev'in görevinin başına döndüğü ve Savunma Konseyi Sekreteri Temir Cumakadırov'u kabul ettiği belirtildi.

Açıklamaya göre, milli güvenlik meselelerinin ele alındığı görüşmede Cumakadırov, sınır güvenliği ve ülkenin güney sınırındaki sorunların ulusal çıkarlar doğrultusunda, barışçıl yollarla çözümlenmesine ilişkin çalışmalar hakkında Atambayev'e bilgi verdi. Atambayev ayrıca basın merkezi aracılığıyla yayınladığı mesajda, hastalığı döneminde kendisine gösterdikleri destekten ötürü Kırgız halkına teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Atambayev, mesajında "Tedavi olduğum günlerde bana ve aileme destek oldunuz. Dualarınızdan güç aldım ve hastalığı yendim. Desteğiniz unutulmaz. Ailem ve kendi adıma size minnettarım." ifadesini kullandı.

New York'taki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na katılmak için İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan uçağa bineceği sırada rahatsızlanan Atambayev, göğüs ağrısı şikayetiyle doktorlar tarafından müşahede altına alınmıştı. Doktorların tavsiyesi üzerine New York ziyaretini iptal eden Atambayev, İzmir'in Çeşme ilçesindeki bir otelde bir süre istirahat etmişti. Atambayev, Rusya'nın daveti üzerine 23 Eylül’de Moskova'ya gitmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 13:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35