banner15

Avrupa Kalkınma Bankası'ndan Özbekistan'a ziyaret

Avrupa Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Bankası bir dizi kredi anlaşması için Özbekistan'a gidiyor

Avrupa Kalkınma Bankası'ndan Özbekistan'a ziyaret

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Avrupa Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Bankası (AYYKB) Başkanı Suma Chakrabarti Özbekistan lideri Şevket Mirziyayev ile görüşmek üzere bu ülkeyi ziyaret edecek.
AYYKB basın servisine göre, bu ziyaret 31 Temmuz - 1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Suma Chakrabarti ziyaret öncesi yaptığı açıklamada "Biz Özbekistan hükümetinin ekonomiyi serbestleştirme ve siyasi reformlara yönelik reformlarını destekliyoruz. Bu reformlar ülke kapılarını komşularına ve uluslararası topluma açıyor. Biz Özbekistan’ın sivil toplum örgütlerini canlandırma çalışmalından da umutluyuz" dedi  .

Bu ziyaret sırasında, AYYKB Başkanı Chakrabarty Özbekistan’daki özel şirketler ile bir dizi kredi anlaşması imzalayacak. Buna ek olarak, Özbekistan hükümeti ve AYYKB  arasında enerji ve enerji verimliliğine yatırım yapmanın yanı sıra sermaye piyasalarının özelleştirilmesi ve gelişmesi için destek sağlamayı amaçlayan birkaç mutabakat anlaşması imzalanacak.

Suma Chakrabartinin ziyareti Bankanın ülkenin yeni yatırımlarını ve hükümetin kilit reformlarını desteklemeyi amaçlayan yeni orta vadeli stratejisinin hazırlanmasını da kolaylaştıracak.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 18:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48