banner39

Berdimuhammedov'dan Münih'e gizli ziyaret

Türkmen liderin programında olmamasına rağmen New York'tan Münih'e geçmesi sağlığının kötüye gittiği şeklinde iddiaların ortaya atılmasına neden oldu

Orta Asya 30.09.2015, 13:05 30.09.2015, 13:05
Berdimuhammedov'dan Münih'e gizli ziyaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, BM’nin 70. Dönem toplantıları için gittiği New York’tan gizli bir şekilde Almanya’nın Münih şehrine geçti. Berdimuhammedov'un ani ziyaretinin sağlığının kötüye gittiği şeklinde iddiaların ortaya atılmasına neden oldu.

Türkmenistan resmi medyası daha önce ülke liderinin tüm yurtdışı seyahatlerini ayrıntıları ile verdiği halde Münih ziyaretine yer vermedi. Medya, Berdimuhammedov’un 24 – 27 Eylül tarihleri arasında ABD’de olacağını duyurmuştu ancak Türkmen lider 26 Eylül’de Münih’e geçti.

New York’ta BM Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi'nde konuşan Berdimuhamedov, BM Genel Sekreteri'nin cinsiyet eşitliği konusunda 27 Eylül’de de dünya liderlerinin bir toplantıda buluşması teşebbüsünü alkışlamış ve bu toplantıya katılacağını söylemişti.

"Türkmen liderin New York’tan beklenmedik şekilde Münih’e geçmesinin sağlığının kötüye gittiği ve doktorları ile görüşmesi ihtiyacı hissettiği şeklinde yorumlandı.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?