banner39

Esad'a bir darbe daha geldi

Suriye'nin Londra Maslahatgüzarı el-Eyyubi görevinden istifa ederken İngiltere Dışişleri Bakanlığı,, ''Esed'in etrafındakileri de el- Eyyubi'nin yolunu izlemeye çağırıyoruz'' açıklamasını yaptı.

Orta Asya 30.07.2012, 18:38 30.07.2012, 18:58
Esad'a bir darbe daha geldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Suriye'nin Londra Maslahatgüzarı Halid el-Eyyubi'nin görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ''El-Eyyubi, şiddete başvuran ve kendi halkını bastıran bir rejimi daha fazla temsil etmek istemediğini, dolayısıyla görevine devam edemeyeceğini bize bildirdi. El-Eyyubi, Londra'da görev yapan en üst düzey Suriyeli diplomattı.Gidişi, Esad rejimi için yeni bir darbedir. Bu, ülkenin içinde ve dışında, Suriyelilerin rejimin yaptıklarına duyduğu tepkiyi ve çaresizliği göstermektedir'' ifadesine yer verildi.

İngiltere, Esad'ın etrafında olan diğer kişileri de el-Eyyubi'nin yolunu izlemeye, kendilerini Suriye halkına karşı suç işleyenlerden ayırmaya ve Suriye için barışçıl ve özgür bir geleceği desteklemeye çağırdı.

İngiltere'den önce Yunanistan'da konsolosluk görevi yapan el-Eyyubi'nin ailesiyle Birleşik Krallık'ta güvenli bir yerde olduğu bildiriliyor.
    
  

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?