banner39

Filistin, Türkmenistan'a büyükelçi atadı

Özbekistan nezdindeki Büyükelçi Asad Abd Al Munema Said Asad, aynı zamanda ülkesinin Aşkabat Büyükelçisi görevine de tayin edildi.

Orta Asya 06.04.2012, 11:49 06.04.2012, 11:49
Filistin, Türkmenistan'a büyükelçi atadı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin yönetimi, Türkmenistan'a büyükelçi atadı. Filistin'in Özbekistan nezdindeki Büyükelçisi Asad Abd Al Munema Said Asad, aynı zamanda ülkesinin Aşkabat Büyükelçisi görevine de tayin edildi.

Filistin Büyükelçisi Asad, Türkmenistan Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva tarafından kabul edildi. Kabulde, Büyükelçi Asad Meclis Başkanı Nurberdiyeva güven mektubunu takdim etti. Nurberdiyeva, Büyükelçi Asad'a diplomatik görevinde başarılar dileyerek, Türkmenistan dış politikası hakkında bilgi verdi. Nurberdiyeva, Türkmenistan'ın dış politikasının tarafsızlık statüsünün prensipleri çerçevesinde yürütüldüğünü kaydederek, ülkesinin dünyanın bütün ülkeleri ile karşılıklı çıkara dayalı işbirliği tesis etmeye önem verdiğini söyledi.

Filistin Büyükelçisi Asad, ülke yönetiminin Türkmenistan ile işbirliği yapmaya ilgi gösterdiğini kaydederek, kültür, eğitim ve ticaret alanlarında işbirliğine açık olduklarını belirtti. Büyükelçi, Filistin ile Türkmenistan arasındaki ilişkileri üst düzeye taşımak için çaba göstereceğini kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?