banner15

Gazeteci İsmailova serbest

Azerbaycan'da hükümet yetkililerinin karıştığı yolsuzlukluk davalarını araştırırken, yolsuzluk suçlamasıyla hapse atılan Azeri gazeteci İsmailova serbest kaldı

Gazeteci İsmailova serbest

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycanlı gazeteci Hatice İsmailova bu gün hapishaneden serbest bırakılarak özgürlüğüne kavuştu.

Hatice İsmailova Aralık 2014’tan beri tutuklu bulunuyor. Azerbaycan yargısı Hatice İsmailova’yı vergi kaçakçılığı ile suçluyor Azerbaycan’ın en tanınmış gazetecilerinden olan İsmailova’nın tutukluluğu ile ilgili birçok uluslararası kuruluş açıklamalar yapmış ve Azerbaycan hükümetinden, özellikle Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den İsmailova’nın serbest bırakılması talep etmişti.

ALİYEV ZAN ALTINDA

Hatice İsmailova’ya Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, onun ailesi ve bazı hükümet yetkililerinin yolsuzluklarını araştırdığı için verilen cezayı birçok yerel ve uluslar arası kurum, Azeri yetkililerin bu gazeteciye karşı kısası olarak değerlendirmişlerdi.

Hatice İsmailova kendisine yönetilen suçlamaları reddetmiş ve tutuklanmasını onun gazetecilik faaliyetleri ile bağlantılı olduğunu söylemişti. Uluslararası Af Örgütü ise Azeri gazeteciyi vicdan mahpusu olarak tanımlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 17:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48