Gülnara Kerimova: Özbekistan lideri erkek olmalı

Özbekistan lideri İslam Kerimov’un kızı Gülnara Kerimova, devlet başkanlığını düşünmediğini, ülkeyi bir erkeğin yönetmesi gerektiğini söyledi

Gülnara Kerimova: Özbekistan lideri erkek olmalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan'da mevcut Devlet Başkanı İslam Kerimov'un yaşının ilerlemesi sebebiyle yerine gelebilecek isimleri hakkında tartışmalar devam ederken, kızı Gülnara Kerimova hakkında çıkan iddialara cevap verdi. Gülnara Kerimova, Twitter hesabından paylaştığı açıklamada, "Politik bir kişi değilim, sanata yatkınlığım var, gelecekte beni sadece yazar, şair, ressam veya bir fotoğrafçı olarak görebilirsiniz" dedi. Kerimova hesabı üzerindeki yazışmalarda da ülkeyi yönetecek kişinin güçlü ve erkek olması gerektiğini savundu.

Geçtiğimiz haftalarda Gülnara Kerimova'ya ait olduğu ileri sürülen özel bir televizyon ve radyonun yayınları durdurulurken, Fergana Bölgesi'nde idareciliği yürüten teyze oğlu Akbarali Abduldayev de güvenlik güçleri tarafından tutuklanmıştı. Basın, bu gelişmeleri Gülnara'ya yapılan baskı olarak değerlendirirken, Devlet Başkanı olan babası İslam Kerimov'un da kızını hakkında çıkan olumsuz iddialar yüzünden fırçaladığı kaydedilmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 11:50
banner53
YORUM EKLE

banner39