banner39

Hazar ülkelerinin demiryolu sektöründe işbirliği için komiteler oluşturuyor

Azerbaycan, İran, Türkmenistan ve Kazakistan, Hazar ülkelerinin demiryolu sektöründe işbirliği için komiteler oluşturuyor

Orta Asya 23.08.2019, 18:09
Hazar ülkelerinin demiryolu sektöründe işbirliği için komiteler oluşturuyor

Türkmenistan'da, Azerbaycan, İran, Türkmenistan ve Kazakistan bakanlık toplantısı çerçevesinde, dört ülke arasındaki demiryolu alanında işbirliği konuları ele alındı.

İran medyasına göre, Türkmenistan’daki bakanlık forumu çerçevesinde, İran Karayolları ve Şehircilik Bakan Yardımcısı, demiryolu şirketi müdürü, Said Rasouli ve demiryolu sektöründen sorumlu olan Azerbaycan ve Türkmenistan yetkilileri arasında bir toplantı yapıldı.

Rasuli, Azerbaycan ve Türkmenistan ulaştırma bakanlarıyla bir araya gelerek demiryolları alanında daha yakın işbirliğini sağlama stratejilerini tartıştı. Bakanlar forumunda kabul edilen kararları uygulamak için Hazar ülkeleriyle kapsamlı işbirliğinin yönetimi ve geliştirilmesi için Komiteler oluşturulmasına karar verildi.

Ağustos ayının başında Soçi’de, Azerbaycan, Rusya ve İran’ın ulaştırma bakanları toplantısı yapıldığını hatırlayın.

Toplantıda, Hazar Denizi'nin batı kıyısından geçen Kuzey-Güney uluslararası taşımacılık koridoru boyunca yük trafiğini artırmak, taşımayı basitleştirmek ve bu alanda yasal bir çerçeve geliştirmek için ortak önlemlerin kabulü ele alındı.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?