banner39

Karşılaşılan zorluklara rağmen hayat devam ediyor

Özbek lider Mirziyoyev, halka hitaben yaptığı konuşmada halkın Nevruz bayramını kutladı ve koronavirüs salgınına verdiği destek için teşekkür etti

Orta Asya 21.03.2020, 11:13
Karşılaşılan zorluklara rağmen hayat devam ediyor

Özbekistan Başkanı Şevket Mirziyoyev, Özbekistan halkının Nevruz bayramını tebrik etti. Başkan, halka "mevcut zor durumu doğru bir şekilde değerlendirdikleri ve alınan önlemleri destekledikleri" için teşekkür etti.

“İnsanların şunları söylemeleri tesadüf değil:“ Yıllar geçtikçe her şey yolunda gitmiyor. Deneme ve zorluk yaşamadan hiçbirşey olmaz. Bugün bu gerçeğin daha çok farkındayız. Koronavirüs enfeksiyonu gibi ciddi bir tehditle karşı karşıyayız. hükümet mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırmak için tüm önlemleri alıyor. Milliyet, dil, din ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın daha da birleşeceğinden ve sakin kalarak, kararlı irade, yüksek bilinç ve sorumluluk göstererek bu testin üstesinden gelebileceğinden eminim ”dedi.

“Bu fırsatı değerlendirerek, mevcut zor durumu doğru bir şekilde değerlendirdikleri ve alınan önlemleri destekledikleri için halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Umarım bu endişe verici günler kısa süre içinde geride kalacaktır. festivallerine geri dönecektir " dedi.

Mirziyoyev, bu yıl, koronavirüs ile ilgili durum göz önüne alınarak, Nevruz günlerinde kitlesel gösterilerin askıya aldığını hatırlattı.

 21 Mart'ta Özbekistan'da 33 koronavirüs enfeksiyonu vakasının kaydedildiğini hatırlayın.

Kaynak: centralasia

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?