banner15

Kazakistan ile ticaretimiz artırılıyor

Kazakistan ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkartılacağı açıklandı

Kazakistan ile ticaretimiz artırılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi daveti üzerine Türkiye'ye gelen Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, ikili görüşmenin ardından iki ülke arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara ulaşacağını açıkladı.

Kazakistan Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesinde yayınlanan açıklamada Nazarbayev, Erdoğan ile görüşmesi sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında, geçen yıl kabul edilen ortak 'Yeni Sinerji' ekonomik programın önemini vurguladığı belirtildi.

Nazarbayev, "Bizim görevimiz iki ülke arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkarmaktır. Programımızda 813 milyon dolar değerinde 20 yatırım projelerinin uygulanması var. Türkiye’nin gelişmiş altyapısı olan transit ülkesi olduğunu hesaba katarak ben Türk dostlarımızı Kazakistan’da uygulamayı planladığımız 'Nurlu Yol' projesine katılmalarını teklif ettim” dedi.

Kazak lider, Kazak-Türk sanayi bölgelerinin oluşturulmasının önemine değinerek, "Bu adımlar iki ülke arasındaki ekonomik fırsatların daha da genişlemesi için ivme verecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 14:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35