banner39

banner35

Kazakistan ve Kolombiya arasında vizesiz dönem başladı

Kolombiya'da biraraya gelen Kazak ve Kolombiya dışişleri bakanlığı temsilcileri, iki ülke arasında kısa süreli seyahatler için vizesiz geçiş anlaşması imzaladı

Orta Asya 09.12.2019, 10:28 02.01.2020, 15:10
Kazakistan ve Kolombiya arasında vizesiz dönem başladı

Kazakistan ve Kolombiya arasında dışişleri bakanlığı yetkilileri başkent Bogota'da biraraya geldi.

Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı basın servisinden konu ile ilgili şu açıklama yapıldı.

Müzakereler sırasında, Kazakistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yerzhan Aşıkbaev, ülkenin transit ve ulaştırma kabiliyetlerini göz önünde bulundurarak, enerji sektöründe, madencilik endüstrisinde ve küçük ve orta ölçekli işletmeler arasında iş ilişkileri kurma konusunda iyi bir potansiyel oluşturma konusuna odaklandı. 

Buna karşılık, Kolombiya Dışişleri Bakan Yardımcısı Francisco Echeverri, siyasi diyaloğun gelişmesine övgüde bulundu ve Kolombiya’nın Kazakistan'da yürüttüğü Kazakistan diplomatlarına ve Kamu İdaresi Akademisi öğrencileri için İspanyolca kurslarına devam etmeye hazır olduğunu ifade ederek, ticari diyaloğun gelişmesine umut verdi. 

Görüşmeler sırasında, partiler ayrıca uluslararası barış ve güvenliği sağlama, yeni zorluklarla ve tehditlerle mücadele etme, nükleer silahların yayılmasının önlenmesi ve terörle mücadelenin desteklenmesi konularında yakın çalışmalara ilgi duyduklarını ve ayrıca OECD'ye katılmanın ve uluslararası örgütler içinde karşılıklı destek konusunda mutabık kalınan pratik konularını tartıştıklarını belirtti. .

Görüşmelerin ardından, her iki devletin de dışişleri bakanlığı temsilcileri, vatandaşların kısa vadeli seyahatleri için vize şartlarından muafiyet içeren anlaşmayı imzaladı.

Kaynak: ca-news

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?