banner39

Kerimov enfarktüs geçirdi

Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov'un enfarktüs geçirdiği açıklandı

Orta Asya 26.03.2013, 12:04 26.03.2013, 12:04
Kerimov enfarktüs geçirdi

Murat Hayati / Dünya Bülteni

Özbekistan muhalefetinin Devlet Başkanı İslam Kerimov'un enfarktüs (kalp hastalığı) geçirdiği açıklaması devlet haber kaynakları tarafından da doğrulandı. "Rosbalt" adlı internet haber sitesinde ve resmi basında Kerimov'un durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor.

Özbekistan Halk Hareketi adlı muhalefet grubunun 22 Mart tarihinde yayınladığı açıklamada, İslam Kerimov'un 19 Mart günü enfarktüs geçirdiği duyurulmuştu. Teyit niteliğinde olarak Milli Güvenlik Komitesi ve Devlet Başkanlığı Basın Hizmeti'nden bir görevlinin verdiği gayriresmi bilgiye göre, İslam Kerimov 19 Mart günü rahatsızlandı ve tedavi altına alındı. Devlet Başkanı İslam Kerimov'un sağlık durumu iyileşinceye kadar görüntülerinin televizyonlarda banttan verileceği ve bu durumun kamuoyunda sorun teşkil etmeyeceği belirtiliyor.

Özbekistan'ın 75 yaşındaki lideri İslam Kerimov, Nevruz kutlamalarının resmi bölümü çerçevesinde Ali Şir Nevai meydanında düzenlenen törene katılmış ve tebrik konuşması yapmıştı. Tören boyunca izleyici önünde neşeli görüntüler sergileyen Kerimov, halk ile selamlaşarak milli çalgılar ve müzik eşliğinde dans etmişti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?