Kerimov'un büyük kızı Gülnare akıl hastanesinde iddiası

Geçtiğimiz günlerde ölen Eski Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov'un büyük kızı Gülnare'nın bir psikiyatri kliniğine konulduğu iddia edildi

Kerimov'un büyük kızı Gülnare akıl hastanesinde iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bu ayın başlarında ölen Özbekistan eski Cumhurbaşkanı Kerimov'un ortadan kaybolan büyük kızı Gülnare Kerimova’nın bir psikiyatri kliniğine yerleştirildiği iddia edildi.

ca-news.org syfasına göre, konuyu eski Özbek lideri destekleyen “Kerimov Sağlığı” grubu lideri, gündeme taşıdı.

AsiaTerra ajansına göre ise, haberin ayrıntıları belli değil ve Gülnare Kerimova’nın oğlu, dedesi ile aynı ismi taşıyan İslam Kerimov, annesi ile temasa geçemediğini belirtti.

“Kerimov Sağlığı” grubu İslam Kerimov’un ölümü resmen ilan edilmeden önce onun öldüğünü ve cenaze törenin Semerkant'ta yapılacağını haber yapmakla bu aile ile yakın irtibatı olduğunu kanıtlamıştı.

Gülnare, küçük kız kardeşi Lola Kerimova-Tillyaeva’nın aksine, babasının cenaze törenine katılmamıştı.

Gülnare, 2013 yılında toplumun gözünden düşmüş ve babasının büyük kızını ev hapsine koyduğu söylentileri yayılmıştı. Bundan önce Gülnare Kerimova, özellikle Twitter üzerinden Özbek istihbaratının yasadışı işleri hakkında birçok bilgi paylaşmıştı.

Gülnare Kerimova’nın ülke içinde ve dışımda yaklaşık bir milyar dolar yolsuzluk dosyalarına karıştığı, onun en yakın adamlarının uzak süreli hapis cezasına çarptırıldığı açıklanmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 12:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35