banner15

Kırgız muhalif kaybetmesine rağmen memnun

Hafta sonu yapılan seçimlerde kaybeden Kırgız muhalif lider Babanov, 'seçim sonuçlarının halkın demokratik seçim haklarını kullanma yolunda önemli bir adım olduğunu' söyledi

Kırgız muhalif kaybetmesine rağmen memnun

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırgızistan’da Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden muhalefet adayı Ömürbek Babanov, “İktidarı ele geçirme niyetlerinin olmadığını" söyledi.

16 Ekim'de Bişkek'te düzenlediği basın toplantısında konuşan Babanov, seçimlerin Kırgız halkının birliğini artırdığını belirtti. Babanov, "idari kaynaklardan korkmadan kendisine oy verenlere” teşekkür etti ve taraftarlarına her türlü provokasyonlara karşı dikkatli olma çağrısında bulundu:

Babanov yaptığı açıklamada, “Ben bir kez daha iktidarı ele geçirme niyetimiz olmadığını söylemek isterim. Hiçbir zaman böyle bir düşüncem ve eylemim olmadı. Biz seçmenlerin haklarını sadece yasal yollarla koruyacağız. Gelecekte kesinlikle zafer kazanacağımızdan eminim. İyi bir söz vardır: "Bizi öldürmeyen her şey bizi daha da güçlendiriyor. Bu seçimler bizi bir araya getirdi ” dedi.

Ömürbek Babanov, oylamaya ilişkin sonuçlarla ilgili olarak kendilerinin zafer elde ettiklerine inandığını söyledi:

- Biz açıkça kazandık ve bu zafer toplumun bilincini değişmesinde, insanların konuşma hürriyetinde ve onların haklılıklarını yasal olarak kanıtlamalarında kendini gösterdi. Biz Kırgızistan'da özgür seçime gidebileceğinizi, kendi programınız hakkında konuşmanız gerektiğini ve halkımıza devletin alternatif gelişmesini sağlamamız gerektiğini gösterdik. Zaman, kimin haklı ve kimin haksız olduğunu söyleyecek ve yargılayacaktır".

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 11:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35