banner39

Kırgızistan 100 milyon dolara Hindistan'dan hangi silahları almak istiyor?

Kırgız ordusu, Hindistan savunma kuvvetleri tarafından zaten alınmış olan simülatörleri satın almak istiyor gibi görünüyor.

Orta Asya 01.06.2019, 14:37
Kırgızistan 100 milyon dolara Hindistan'dan hangi silahları almak istiyor?

Hindistan'ın önde gelen ekonomi gazetesi 30 Mayıs 2019'da “Hindistan, Kırgızistan'a 100 milyon dolarlık kredi limiti sağlayabilir” başlıklı bir makale yayınladı.

Makalede “... Hindistan'ın Kırgızistan'a savunma teçhizatı alımı için bir kredi limiti sağlaması muhtemel. Kaynağa göre, 100 milyon dolarlık bir kredi limitinden bahsediyoruz. Orta Asya’daki ülke, temelde Rus kökenli silahlı kuvvetlerini geliştirmek için bir dizi savunma sistemi kurmak istiyor." deniliyor.

Kaynaklar, üç silah kategorisinin son birkaç ay içinde Hindistan'ı ziyaret eden Kırgız askeri heyetleri tarafından tespit edildiğini söyledi. Resmi bir mektubun şu anda talebi yerine getirdiği düşünülüyor. Süreç Dışişleri Bakanlığı ile koordinasyonunu içerecek. Ekipmanın genelliği göz önüne alındığında, Kırgız ordusu, Hindistan savunma kuvvetleri tarafından zaten alınmış olan simülatörleri satın almak istiyor gibi görünüyor.

Kaynaklar, ekipman talebinin Zen Technologies tarafından Haydarabad'dan üretilen ürünleri içerdiğini belirtti. Şirket, mürettebat teçhizatı ve T72 ve T90 tanklarının yanı sıra BMP'nin küçük kolları dahil olmak üzere Rus teknolojisi için geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Kaynaklara göre, Kırgız askeri heyeti, halihazırda iyileştirilmiş Larsen & Toubro yer sistemleri ve MKU savunma teçhizatını içeren talep edilen ekipmanın listesini belirlemek için birkaç Hint özel sektör şirketini ziyaret etti.

Kaynak: AKI Pressi www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?