banner15

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Putin ile bir araya geldi

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Putin ile bir araya geldi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) üye ülke devlet başkanları zirvesi için dün Bişkek’e gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi.

Ala-Arça Cumhurbaşkanlığı Konutu'nda yapılan görüşmede, Atambayev, Rusya Devlet Başkanı Putin'i ve Rus heyetini ülkesinde görmekten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, "Rusya ile ilişkilerimizi normalleştirmek, cumhurbaşkanlığı görevim sırasında elde ettiğim en büyük başarı oldu." ifadesini kullandı.

Görüşmede, Kırgızistan ve Rusya arasındaki ikili ilişkilere değinen Putin, "Ben ve çalışma arkadaşlarım sizinle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyoruz. İlişkilerimiz başta sivil ve askeri alanlarda gelişmeye devam ediyor. Elbette, kolay olmayan bir dönemde çalışıyoruz. Lakin, ilişkilerimizin gelişmesine yönelik atılan adımların hedefe doğru ilerlediğini görüyoruz." dedi.

Putin, Bağımsız Devletler Topluluğu’nun 25. kuruluş yıl dönümü zirvesini organize etmesinden dolayı Atambayev’i tebrik etti.

Görüşmenin sonunda Putin, Atambayev’i, Rusya ve Kırgızistan arasında stratejik ortaklık ve karşılıklı güven içinde çok yönlü iş birliğinin güçlendirilmesine yaptığı önemli katkıları nedeniyle Aleksandr Nevskiy Devlet Nişanı ile ödüllendirdi.

Putin görüşmede, Cumhurbaşkanı Atambayev’in 60. doğum gününü de kutladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 13:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35