banner15

Kırgızistan lideri Türkiye'de hastaneye kaldırıldı

BM Zirvesine gitmek için Türkiye aktarmalı yola çıkan Kırgızistan cumhurbaşkanı Atambayev Atatürk havalimanında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı

Kırgızistan lideri Türkiye'de hastaneye kaldırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, BM zirvesine katılmak için aktarmalı geldiği İstanbul'da rahatsızlandı.

Atambayev'in, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir otelde 4 saat dinlendiği ve doktor kontrolünden geçtiği öğrenildi. New York'a uçuşunu iptal eden Atambayev'in yerine, Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev'in BM Genel Kurulu'nun 71'inci oturumuna katılacağı ve Kırgız heyetine başkanlık edeceği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten dün akşama doğru özel uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen 60 yaşındaki Atambayev, uçağının inişi sırasında göğüs ağrısı şikayetinde bulundu. Bir süre Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde dinlenen Atambayev daha sonra TAV Airport Hotel'e gitti. Atambayev'in uçaktan konsolosluk yetkililerinden yardım alarak indiği öğrenildi.

BM ZİRVESİ KATILIMI İPTAL EDİLDİ

İstanbul'dan Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle New York'a uçuşunu iptal eden Atambayev'in yerine, Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev'in BM Genel Kurulu'nun 71'inci oturumuna katılacağı ve Kırgız heyetine başkanlık edeceği kaydedildi.

TÜRKİYE'DE TEDAVİ OLACAK

Atambayev'in, detaylı bir tıbbi muayeneden geçeceği ve bir süre doktor gözetiminde olacağı bildirildi. Bu nedenle dün gece otelden çıkarılarak Devlet Hava Meydanları (DHMİ) ambulansına bindirilen Atambayev özel uçakla Ege bölgesine gittiği öğrenildi.

BM Genel Kurul toplantılarına katılmak için İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan uçağa bineceği sırada rahatsızlanan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'in sağlık sorunları nedeniyle eylül sonuna kadar İstanbul'da kalacağı bildirildi.

Atambayev, kısa süre önce, Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi ülkelerin liderlerinin katılımıyla 60. doğum gününü kutlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 12:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35