banner39

Kırgızistan Türkiye’ye nota verdi

Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat’a, 5 Haziran Çüy bölgesine bağlı Sokuluk ilçesindeki Orok yerleşim biriminde Kırgızistan Cumhuriyeti vatandaşları arasında çıkan ve yasa uygulayıcı ve yerel makamlarının çözmeye çalıştığı içsel kavgaya Büyükelçi Fırat’ın müdahele etmesiyle ilgili olarak Bakanlıktan bir nota verildi.

Orta Asya 06.06.2019, 12:54 10.06.2019, 12:59
Kırgızistan Türkiye’ye nota verdi

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat'a nota verildi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye Büyükelçisine Kırgızistan'ın ulusal mevzuatına saygı gösterme çağrısında bulunduğu açıklandı.

6 Haziran Perşembe günü Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat’a, 5 Haziran Çüy bölgesine bağlı Sokuluk ilçesindeki Orok yerleşim biriminde Kırgızistan Cumhuriyeti vatandaşları arasında çıkan ve yasa uygulayıcı ve yerel makamlarının çözmeye çalıştığı içsel kavgaya Büyükelçi Fırat’ın müdahele etmesiyle ilgili olarak Bakanlıktan bir nota verildi.

Bakanlık, Türkiye Büyükelçisini, Kırgız Cumhuriyeti'nin iç işlerine müdahale etmemesini, Kırgız Cumhuriyeti'nin ulusal mevzuatına saygı göstermesini rica etti.

Kaynak: Kabar.kg

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?