banner39

Manas Üniversitesi 15'inci mezunlarını verdi

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi 15'inci dönem mezunlarını renkli bir törenle uğurladı. Üniversite'nin Cengiz Aytmatov yerleşkesinde gerçekleşen mezuniyet törenine yüzlerce öğrenci ve mezunların aileleri katıldı

Orta Asya 21.06.2016, 16:34 21.06.2016, 16:34
Manas Üniversitesi 15'inci mezunlarını verdi

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi 15'inci dönem mezunlarını verdi. Kuruluşunun 20’inci yılında olan üniversiteden bu yıl 701 öğrenci mezun oldu. Cal-Cengiz Aytmatov yerleşkesinde düzenlenen törene, katılım ise üst düzeydeydi. Törene katılanlar arasında, bakanlık ve büyükelçilik temsilcileri, akademisyenler, sanatçılar, öğrenciler ve veliler vardı.

Mezuniyet kutlamaları 2016 mezunlarının geçit töreni ile başladı. Ardından Kırgızistan ve Türkiye cumhuriyetlerinin ulusal marşları okundu. Açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Sebahattin Balcı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Asılbek Kulmırzayev birlikte yaptı.

15’inci dönem mezunları birincisinin geleneksel yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından sahnede coşkulu kutlamalar yer aldı. Mezunların kep atma töreni renkli görüntülere neden oldu. Kırgızistan’ın ünlü ses sanatçılarından Mirbek Atabekov törende sahne aldı.

Şarkılarıyla mezunları coşturan Atabekov'a ünlü dansçı Maks eşlik ederken, gençlerin coşkusu görülmeye değerdi. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi 15 öğrenim döneminde toplam 5 bin 454 lisans ve ön lisans mezunu verdi.

Üniversite bünyesinde, 12 fakülte ve yüksekokul, 49 bölüm ve program, 2 enstitü ile 20 anabilim dalında öğretim sürerken 14 ülkeden 23 farklı ulustan öğrenci yükseköğrenim görüyor.

Kaynak: Kuzey Haber Ajansı

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?