banner39

Moğolistan Cumhurbaşkanı milletvekillerini cesaret ve istifa etmeye çağırıyor

Moğolistan Cumhurbaşkanı Khaltmaagiin Battulga, bahar oturumunun açılması sırasında mecliste bulunan diğer milletvekillerini sivil ve siyasi cesaret göstermeye ve milletvekillik makamlarını reddetmeye çağırmak istiyorum ”dedi.

Orta Asya 07.04.2020, 11:24 07.04.2020, 15:44
Moğolistan Cumhurbaşkanı milletvekillerini cesaret ve istifa etmeye çağırıyor

Moğolistan Cumhurbaşkanı Khaltmaagiin Battulga, parlamenterleri siyasi cesaret göstermeye ve istifa etmeye çağırdı. Yetkili, bunu 6 Nisan'da parlamentonun bahar oturumunun açılışında söyledi.

“Milletvekili ve Gıda, Tarım ve Hafif Sanayi eski Bakanı B. Batzorig, çok geç olmasına rağmen VGH vekilinden istifa etti. B. Batzorig örneğinin ardından, bahar oturumunun açılması sırasında mecliste bulunan diğer milletvekillerini sivil ve siyasi cesaret göstermeye ve milletvekillik makamlarını reddetmeye çağırmak istiyorum ”dedi.

Moğolistan parlamentosu milletvekili B. Batzorig istifa dilekçesi vermişti.

Bu yılın 3 Nisanında Eski Gıda, Tarım ve Hafif Sanayi Bakanı B. Batzorig istifasını Parlamento Başkanı G. Zandanshatar'a sundu.

Moğolistan 2018 bütçesinde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletme Geliştirme Fonu'na (KOBİ) 25.4 milyon $ tahsis edildi. Bununla birlikte, sitede yayınlanan raporlarda, VHH milletvekilleri de dahil olmak üzere bazı üst düzey yetkililerin fonu şirketlerine, aile üyelerine ve arkadaşlarına kredi vermek için kullandıkları bulunmuştur.

Kaynak: centralasia

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?