banner39

Moğolistan'dan yaklaşık 800 Çinli vatandaş sınır dışı edildi

Moğolistan'da çalışan yaklaşık 800 Çinli vatandaş özel bir trenle sınır dışı edildi

Orta Asya 04.11.2019, 09:39
Moğolistan'dan yaklaşık 800 Çinli vatandaş sınır dışı edildi

Moğolistan'da gözaltına alınan Çinliların sayısı 800'e yükseldi.

Moğolistan göçmenlik ajansı, 30 günlük turist ve iş vizesi olmasına rağmen, Moğolistan'da çalışan yaklaşık 800 Çinli vatandaşın özel bir trenle sınır dışı edildiğini bildirdi.

29-30 Ekim gecesi, Ana İstihbarat Ajansı, Ulusal Polis Ajansı ve Moğolistan Göçmenlik Bürosu tarafından yürütülen ortak bir soruşturmada, hedeflerine uymayan eylemlerde bulunan vatandaşların Moğolistan'a ulaştığı ortaya çıktı.

Bu nedenle, Yabancı Vatandaşların Hukuki Statüsü Hakkında Kanun'un 37.1.7 Bölümünde belirtildiği gibi, vatandaşların üç yıl boyunca Moğolistan'a girmeleri ve Zamiyn-Uud uluslararası kontrol noktalarından sınır dışı edilmeleri ve ardından PRC'ye devredilmeleri yasaktır.

Ulusal Polis Ajansı sözcüsü B. Baatarhuu, polisin, Çin vatandaşlarının nakilleri sırasında güvenliğini sağlamak ve olası riskleri sağlamak için üst düzey güvenlik sağlamak için çalıştığını söyledi. Dedi ki: “Trenin akşam 8: 45'te yapılması planlanıyor. Trene binen 759 vatandaştan 103'ü kadındı.

30 Ekim’de, Ana İstihbarat Dairesi Müdürü D. Gerel, “Ağustos’tan bu yana İnternet’te çalışan Çin Halk Cumhuriyeti’nin vatandaş gruplarını araştırıyoruz. 20-30 kişilik gruplar halinde turist vizesiyle Moğolistan'a giren yaklaşık 800 vatandaşın çevrimiçi oyunlar ve diğer yöntemlerle kara para aklama işlerine karıştığını iddia ediyorlar. ”

Tutuklanan Çin vatandaşları, sınır dışı edilene kadar beş Ulaanbaatar otelinde kaldı.

banner53
Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?