banner39

Moğolistan Mahatma Gandhi'nin anısına altın ve gümüş sikkeler çıkardı

Moğolistan Merkez Bankası, MongolBank, Mahatma Gandhi'ye adanmış 6.000 adet para bastı.

Orta Asya 01.04.2020, 16:37
Moğolistan Mahatma Gandhi'nin anısına altın ve gümüş sikkeler çıkardı

Moğolistan Merkez Bankası, MongolBank, çevrelerindeki dünyayı daha iyi veya daha kötü etkileyen politikacıların yer aldığı “Devrimciler” adı verilen, nümizmatik serilerinin bir parçası olan en yeni altın ve gümüş test paralarını yayınladı. Seri ilk olarak 2014 yılında altın ve gümüş versiyonlarının piyasaya sürülmesiyle başladı.

Paralar, CIT, Coin Invest Trust tarafından MongolBank adına Lihtenştayn'daki Vaduz'daki ofislerinde üretilmektedir.

Lichtenstein'ın Coin Invest Trust'ı Mahatma Gandhi onuruna madeni paralar bastı. Ön yüzündeki görüntü Mahatma Gandhi'nin bir portresi. Geleneksel Hint kıyafetleri Khadi Kurt'da yer alıyor.

Gümüş madalyonun çapı 38.61 mm, ağırlık -1 oz, 0.999 ince gümüşten yapılmıştır, Mahatma Gandhi'nin portresi, yüksek kabartma bir kaplama elde etmek için bir CIT © akıllı bağlantı parçası kullanılarak uygulanmıştır. Portre benzerliği, yüz özelliklerinin ve gölgelerin vurgulanmasına izin veren çeşitli tonların kullanılmasıyla da elde edildi.

İkinci madeni para 13.92 mm çapında yapıldı, 0.5 g ağırlığındadır. CIT Big Gold Minting © kullanılarak 0.9999 ince altından yapılmıştır. Madalyonun çapı, kabartma ve detayların yüksekliğini korurken, normal 11 mm'den (0.5 g altın için) 13.92 mm'ye yükseldi.

Toplamda, Mahatma Gandhi'ye adanmış 6.000 adet para basıldı.

Kaynak: centralasia

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?