banner39

Özbek liderin ailesi Dubai Emiri'nin düğün töreninde boy gösterdi

Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'in ailesi Dubai Emiri'nin oğullarının düğününe gitti

Orta Asya 10.06.2019, 13:59 10.06.2019, 14:31
Özbek liderin ailesi Dubai Emiri'nin düğün töreninde boy gösterdi

Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev'in oğlu Alisher Mirziyoyev, iki damadı Oybek Tursunov, Otabek Umarov'un yanı sıra 10 aşındaki torunu Uz Miromon, BAE Başbakanın ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid El Maktum'un  üç oğlunun 6 Haziran'da gerçekleşen düğün törenine katıldı.

Ziyaret Şevket Mirziyoyev'in küçük damadı Otabek Umarov'un sosya medya hesabı Instagram'da tören fotoğrafını yayınlamasının ardından ortaya çıktı.

Özbek Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'in büyük damadı Oybek Tursunov, cumhurbaşkanlığı yönetiminin ilk başkan yardımcısı, küçük damadı Otabek Umarov ise cumhurbaşkanlığı güvenlik servisinin ilk başkan yardımcısı.

Şevket Mirziyoyev'in ailesinin Dubai emirlerinin oğullarının düğününde olmasının, Özbekistan hükümetini temsil edip etmediği veya kişisel davet ile mi düğüne katıldıkları bilinmiyor. Özbekistan Devlet Başkanı’nın basın servisinden konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Dubai Emirinin, Ramazan Bayramının üçüncü günü düzenlediği düğüne ağırlıklı olarak Arap ülkelerinden gelen yabancı konuklar katıldı. Düğün töreni Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde yapıldı.

Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, Mart ayında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)'ne yaptığı bir ziyaret sorası, görüşmelerin “verimli” olduğunu belirtmişti. Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Rashid El Maktum ile görüşmüş ve 10 milyon dolardan fazla bir dizi yatırım projeleri ile ilgili anlaşmalar imzalamıştı.

Özbekistan'ın iktidar seçkinleri, Cumhurbaşkanı İslam Kerimov günlerinden bu yana Şeyh ve Dubai'nin emirleriyle yakın bağlara sahipler.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?