banner39

banner35

Özbekistan, Çin ve Hong Kong vatandaşları için vizesiz uygulama başlattı

1 Ocak 2020'den itibaren, Çin ve Hong Kong vatandaşları için uluslararası havalimanları aracılığıyla belirtilen şekilde 7 günden fazla olmayan bir süre boyunca Özbekistan Cumhuriyeti'ne giriş için vizesiz bir rejim kuruldu.

Orta Asya 12.09.2019, 17:46
Özbekistan, Çin ve Hong Kong vatandaşları için vizesiz uygulama başlattı

Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, Hong Kong'un idari bölgesi de dahil olmak üzere Çin vatandaşlarına vizesiz giriş rejimi kurulmasını öngören bir kararname imzaladı.
Kararnameye göre, 1 Ocak 2020'den itibaren, Çin ve Hong Kong vatandaşları için uluslararası havalimanları aracılığıyla belirtilen şekilde 7 günden fazla olmayan bir süre boyunca Özbekistan Cumhuriyeti'ne giriş için vizesiz bir rejim kuruldu.

Daha önce, bu yılın Ağustos ayında Özbekistan’ın 1 Ocak 2020’den vatandaşlarının 30 gün ülkede kalacağı 20 ülke için de vizesiz bir rejime sahip olduğu bildirildi. Ve 1 Şubat 2019’dan itibaren, Avustralya, Avusturya, Arjantin, Bosna Hersek, Vatikan, Lüksemburg, Macaristan, Brunei Sultanlığı, Yunanistan, İrlanda, İzlanda, İtalya’nın da bulunduğu 45 ülkenin vatandaşları için 30 gün boyunca vizesiz bir rejim getirildi. Kanada, Andorra, Lihtenştayn, Monako, Belçika, Danimarka, İspanya, Hollanda, Norveç, İsveç, Letonya, Litvanya, Moğolistan, Yeni Zelanda, Portekiz, Bulgaristan, Kıbrıs, Malta, Polonya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, Hırvatistan, Şili, Romanya, Slovakya, Büyük Britanya ve diğerleri.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?