Özbekistan'da kızların evlenme yaşı değiştiriliyor

Özbekistan'da evlenme yaşa 17 olan kızların yaş sınırı 18 olarak yenileniyor

Özbekistan'da kızların evlenme yaşı değiştiriliyor

Özbekistan Oliy Yasama Meclisi Milletvekilleri, kızların evlilik yaşını değiştirmeye ilişkin bir yasa kabul ettiğini belirtti.

Milletvekilleri tarafından yapılan ikinci bir incelemeden sonra bu kanunun kabul edilmesi bekleniyor. Yeni kurallara göre, kızlar sadece 18 yaşından itibaren evlenmelerine izin verilecek.

Şu anda, Özbekistan'da kızların evlilik yaşı 17, erkeklerin yaşı 18'dir. Özbekistan'da geçen yıl 5 bin 123 kız, 17 yaşına girdikten sonra evlenmişti.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Aygün
Emre Aygün - 1 yıl Önce

Yeniden Canlanmak İçin, Avrupa Medeniyetini Taklide Değil, Gücümüzün Esası Olan İslam'a dönmek gerekir. Cennet Mekan Sultan Abdülhamithan Hazretleri.

Vatandaş
Vatandaş @Emre Aygün - 1 yıl Önce

Emre Aygün 7 Yaşındaki kız çocuğunun, 20 yaşında veya 50 yaşında biri ile evlenmesine rızan olurmu ? vizdanen cevap ver Allah için. Demogoji yapma.

A
A @Emre Aygün - 1 yıl Önce

Dinden güç değil olsa olsa şiddet doğar. Bir yöne dönmene gerek yok dünyaya dön yeter.

Ömer Satılmış
Ömer Satılmış - 1 yıl Önce

Özbekistan soydaş ülkemiz almış olduğu karar bilimsel bir karar doğru bir karar insanı vahşi noktadan insan noktasına taşıyan evrensel değerlerdir din deyildir din gücün kaynagı da deyildir, hem batıda hem doğuda sembolik konuma itilmiştir şimdilik yoğunca sömürü kaynağı durumunda dır
Evrensel kabul gören insanlığın ortak aklı daha öne çıkmaktadır.örnek verecek olursak henüz kemik gelişimi organ ve doku gelişimi tamamlanamamış 9 yaşında ki bir kız çocuğuna evlenmeyi reva görmek çocuğa çocuk doğurmak gibi ilkel insanlık dışı bir şeye olur vermek hem vicdani deyil hem ahlaki deyildir.

aygün bahçe
aygün bahçe - 1 yıl Önce

Günümüz şartlarında evlenme yaşı minimum 22 olmalıdır. Kanımca 18 yaşındaki gençler o kadar çocuklar ki, bir evlilik yürütecek olgunluktan çok uzaklar.

banner39