banner39

Özbekistan İslam Akademisi yabancı öğrencileri sınavsız kabul edecek

Özbekistan Uluslararası İslam Akademisi 2019-2020 öğretim yılında lisans aşamalarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencileri sınavdan muaf tuttu

Orta Asya 17.07.2019, 09:39
Özbekistan İslam Akademisi yabancı öğrencileri sınavsız kabul edecek

Özbekistan Uluslararası İslam Akademisi, Dışişleri Bakanlığı basın servisinin yaptığı açıklamada, yabancı başvuru sahiplerinin 2019-2020 öğretim yılında lisans aşamalarında okumak için belgeleri kabul etmeye başladığını duyurdu.

Yabancı adaylar giriş sınavlarından muaftır ve görüşme esasına göre kabul edilir. Gelecekte, yabancı öğrenciler kendi takdirine bağlı olarak Özbekçe veya Rusça eğitim alacaklar. Dini ve seküler konularda dersler önde gelen profesörler ve öğretmenler tarafından yapılacaktır.

Akademide aşağıdaki alanlarda ve uzmanlık alanlarında eğitim alabilirsiniz: Yabancı ülke ekonomisi ve ülke çalışmaları (Müslüman ülkeler); Uluslararası ilişkiler; Turizm (hacı turizmi); İslam çalışmaları (Kur'an çalışmaları, Hadiş çalışmaları, İslam hukuku, Akida ve Tasavvuf, İslam tarihi ve kaynak araştırması); Dini çalışmalar; Psikoloji (din sosyopsikolojisi); Filoloji ve dil öğretimi (Arapça).

Şu anda, Rusya Federasyonu, Kırgızistan ve Tacikistan vatandaşları Özbekistan Uluslararası İslam Akademisi'nde okuyorlar. 2019 yılında, Rusya Müslüman Müslüman Dini Konseyi'nin müftüsü Albir Krganov doktora çalışmaları için kabul edildi.

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü