Özbekistan'da yol devriyeleri azaltıldı

Özbek lider Mirziyaev yol devriye servisi kontrol noktalarının hareket özgürlüğü, ticari ve ekonomik ilişkiler, iç ve dış turizm üzerinde olumsuz etki yaptığını söyleyerek 54'ünün kapatılmasına karar verdi

Özbekistan'da yol devriyeleri azaltıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan'da önceki devlet başkanı İslam Kerimov döneminde ülkeyi adete açık hapishaneye çeviren yol devriye servisi kontrol noktaları kapatılmaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı iller arasında bulunan yol devriye servisinin 54 noktasının kapatıldığını duyurdu. 22 Aralık 'ta Cumhurbaşkanı olarak Mecliste ilk konuşmasını yapan Şevket Mirziyaev yol devriye servisi kontrol noktalarının hareket özgürlüğü, ticari ve ekonomik ilişkiler, iç ve dış turizm üzerinde olumsuz etki yaptığını söylemişti. Daha sonra basına verdiği bir röportajda İçişleri Polat Babadjanov, şu anda iller arasında toplam 133 yol devriye servisinin kontrol noktaları bulunduğunu belirtmişti. İçişleri Bakanlığı'nda bu kontrol noktalarının durumunu öğrenecek özel gruplar oluşturulmuştu. Bu grupların yaptığı ön analiz sonuçlarına dayanarak 66 kontrol noktasının kapatılmasına karar verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 10:16
banner53
YORUM EKLE

banner39