banner39

Özbekistan'dan Filistin halkına destek

Özbekistan Dışişleri Bakanlığı İİT zirvesi sonrası yayınladığı açıklamada, Filistin'i tam olarak desteklediklerini deklare etti

Orta Asya 20.10.2016, 14:37 20.10.2016, 14:37
Özbekistan'dan Filistin halkına destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdülaziz Kamilov, İİT Dışişleri Bakanları 43'ncü oturumun sonunda düzenlenen brifingde bir konuşma yaparak Filistin halkının meşru haklarının BM kararlarına uygun olarak korunmasına tam destek verdiklerini söyledi.

Özbek bakan konuşmasında Ortadoğu'daki durumunun istikrara kavuşturulması gerektiğini belirterek özellikle, Afganistan konusuna değindi. Abdülaziz Kamilov konuşmasında Afgan sorununa askeri operasyonların çözüm olmadığını söyledi. Kamilov, “Afganistan'da iç çatışmaları çözmek için Afganların kendi liderliğinde bu halkın kendi arasında uzlaşma süreci teşvik edilmelidir” dedi.

Abdülaziz Kamilov, İİT Dışişleri Bakanları Konseyinin Kudüs'ün ve Filistin halkının meşru haklarının ilgili BM Güvenlik Konseyi kararları ve uluslararası hukuk normlarına uygun olarak korunmasını tam olarak desteklediğini söyledi.

Taşkent’te yapılan İİT Dışişleri Bakanları Konseyinin iki gün süren toplantılarında çeşitli konularda118 karar kabul edildi.

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?