Şimdi de Kerimov'un küçük kızı sahnede

Gülnara Kerimova'yı yolsuzluk iddiaları üzerine ev hapsine alan Özbek lider, şimdi küçük kızını sahaya sürüyor

Şimdi de Kerimov'un küçük kızı sahnede

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Büyük kızı Gülnara Kerimova’yı ev hapsine alan Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov, küçük kızını sahaya sürmeye başladı. Kerimov’un küçük kızı Lola (Lale) Kerimova Tillyaeva diğer Özbekistan’da ülkelere göre bir gün sonra kutlanan Ramazan Bayramı vesilesiyle bir tebrik mesajı yayımladı.

Lola Kerimova’nın ilk defa böyle bir tebrik yayınlaması mesajın aile adına verildişği ve Kerimov’un küçük kızını sahaya sürdüğü şeklinde yorumlandı.

Mesajına küçük kızıyla çekilmiş bir fotoğrafını da ilave eden Lola Karimova-Tillyaeva "insan ruhunu temizleyen ve yücelten Ramazan ayının bitmesi nedeniyle en iyi dileklerimi ve niyetlerimi paylaşmak istiyorum” dedi. Mesajın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Yüce Allah bu ay boyunca yaptığınız iyi işleri, tuttuğunuz oruç ve kıldığınız namaz ve verdiğiniz bağışları kabul buyursun. Ramazan Bayramını ailenizle birlikte mutluluk ve huzur içinde kutlamanızı diliyorum.”

Özbekistan’ı bağımsızlığını kazandığı tarihten itibaren dikta rejimi ile yöneten İslam Kerimov’un kızları Gülnara ve Lola ülkelerinde ve yurt dışında karıştıkları yolsuzluk ve rüşvet suçlamaları ile gündeme geliyor. Aynı zamanda iki kadın babalarının yerini alacak adaylar arasında gösteriliyor.

Kerimov’un büyük kızı Gülnara Kerimova çeşitli suçlamalardan dolayı yaklaşık bir senedir ev hapsine konulmuş durumda.

Kerimov’un aynı zamanda Özbekistan’ın UNESCO temsilcisi de olan küçük kızı Lola Karimova-Tillyaeva son zamanlarda babasının favorisi olarak mahalli ve uluslararası medyada boy göstermeye başladı. Bu da Özbekistan Cumhurbaşkanının küçük kızını kendi yerine veliaht olarak hazırlamaya başladığı söylentilerine neden oluyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 15:59
banner53
YORUM EKLE

banner39