banner39

banner35

Tacikistan bağımsızlığının 25. yılını kutladı

Tacikistan'ın bağımsızlığını kazanmasının 25. yıl dönümü dolayısıyla başkent Duşanbe'deki Dostluk Meydanı'nda 50 binden fazla kişinin katılımıyla geçit töreni düzenlendi

Orta Asya 09.09.2016, 16:22 09.09.2016, 16:22
Tacikistan bağımsızlığının 25. yılını kutladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tacikistan'ın bağımsızlığını kazanmasının 25. yıl dönümü dolayısıyla başkent Duşanbe'de Dostluk Meydanında geçit töreni düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı bayram etkinliklerinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı İamamali Rahman, vatandaşların bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanı Rahman, buradaki konuşmasında, vatandaşların bağımsızlık bayramını kutlayarak, bundan 25 yıl önce el ele, omuz omuza veren Tacikistan halkının, bağımsız ve demokratik Tacikistan devletinin temellerini attığını vurguladı.

Rahman, "Tacikistan halkı her zaman ülkesinin refahını yükseltmek, sınırlarını ve toprak bütünlüğünü korumak, ülkesini, içinde bulunduğu zorlu durumdan çıkarmak için birleşmesini bilmiş ve zorlu günlerde parçalanmaktan kurtulmuştur." dedi.

Devlet erkanının hazır bulunduğu törene, çeşitli devlet kurumlarının çalışanları, öğrenciler ve öğretmenlerin yanı sıra vatandaşlar da ellerindeki Tacikistan bayraklarıyla katıldı.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?