banner39

banner35

Tacikistan cumhurbaşkanının torunu, Khujand havaalanı müdürünün oğluyla evlendi

Tacikistan lideri İmamali Rahman'nın torunu Khujand Havalanının genel müdürünün oğlu ile evlendi

Orta Asya 26.02.2020, 15:47 26.02.2020, 16:27
Tacikistan cumhurbaşkanının torunu, Khujand havaalanı müdürünün oğluyla evlendi

Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ın torunu ile Khujand havaalanının genel müdürünün oğlu evlendi.

Rahman'ın üçüncü kızı Tahmina Rakhmonova'nın 2000'li yıllarda boşadığı ilk eşinden olma kızının nişan töreni Duşanbe'de bir restoranda gerçekleşti.

Akhbor haberde yer alan bilgiye göre, Kurboni Alimardon oğlu ve cumhurbaşkanının torunu için düğün töreni özel bir ölçekte yapıldı ve damadın tarafı özel olarak bu tören için Dubai'den gelinin akrabalarına tatlılar ve pahalı hediyeler verdi.”

İmamali Rahman'ın üçüncü kızı Tahmina Rakhmonova, 2000'li yılların başında ilk kocasını boşadı. Başkanın kızının ilk eşinin kaderi bilinmiyor. Bazı kaynaklar, Yermakhmad Gulov'un oğlu Yormakhmad'un Tahmina Rakhmonova'dan boşandıktan sonra Tacikistan'dan ayrıldığı iddia edildi.

Birkaç yıl sonra Takhmina Rakhmonova, şimdi Gümrük Hizmetinde çalışan ve kardeşi Sherzod Davlatov adına kayıtlı şirketler aracılığıyla bir emlakçı Zarifbek Davlatov ile evlendi. Duşanbe'nin inşaat pazarında önde gelen yerlerden birini işgal ediyor. Sadarg yakınlarındaki Safar Center mağaza zinciri, Farovon pazarı, Amiri şekerleme fabrikası ve Duşanbe'deki Shokoladnitsa ticaret pavyonları zinciri, çeşitli kaynaklara göre, Davlatov ailesine ait.

Çeşitli kaynaklara göre, Takhmina Rakhmonova, diğer şeylerin yanı sıra, Tacikistan'daki uçak biletlerinin satışını tekelleştiren Havayolu Ajansı ile işbirliği içinde.

Kurboni Alimardon

Kurboni Alimardon (eski adıyla Eshnazarov Kurbon Uzbekovich) 1957 yılında Gozimalik'te (o zaman - Kuibyshevsky bölgesi) doğdu. İç Savaş'tan önce Gözimalik'te basit bir traktör şoförü ve tezgâhtar olarak çalıştı. Savaş sırasında Popüler Cephenin yanında savaştı ve Popüler Cephenin zaferinden sonra Takhmina Rakhmonova'nın ilk kayınpederi Yermakhmad Gulov'un kişisel sürücüsü oldu.

23 Şubat 2016 Soyadını Tacik modasıyla değiştiren Kurboni Alimardon, Cumhurbaşkanı'nın kararı Khujand havaalanının genel müdürü tarafından atandı.

Son zamanlarda, Kurboni Alimardon, Khujand havaalanının liderliğinde tatmin edici olmayan faaliyetler nedeniyle ateş altına girdi. Eleştirmenler, Sughd'un liderliğindeki en büyük havaalanının iflasın eşiğinde olduğunu ve çok küçük bir terminalin olduğunu yazıyor.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?