banner39

banner35

Tacikistan'da heykel devri: Rahmanov her yerde..

Tacikistan lideri Rahmanov'un resimleri tüm devlet dairelerinde, büstlerinin de kamu kurum yöneticilerinin masalarında bulunması zorunlu oluyor

Orta Asya 05.12.2014, 14:37 05.12.2014, 16:51
Tacikistan'da heykel devri: Rahmanov  her yerde..

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tacikistan’da kabul edilen yeni bir kanunla Cumhurbaşkanı İmamali Rahmanov’un heykellerinin tüm kamu kurumlarında bulunması zorunlu olacak.

Ülkede kamu kurumlarına koymak üzere ülke lideri Rahmanov'un heykeli Tacikistan Ressamlar Birliği ve Edebiyat Fonu tarafından tasarlandı. Ardından seri üretim için heykel Çin’e gönderildi.

Rahmanov'un büstü 30 santimetre büyüklüğünde olacak ve Tacikistan’daki bütün kurumlarda yöneticilerin masasında bulunacak.

İktidara geldiğinde kendisini halktan biri olarak tanıtan Rahmanov, zamanla iktidarını pekiştirmek için Taciklar arasında en yüce aileye ait olduğunu iddia etmeye başladı. Rahman’ın yakınları ve işbirlikçilerinden oluşan Tacikistan yöneticileri ise Cumhurbaşkanına “Cenab-ı Ali” olarak hitap ediyor.

Bir başka diktatörlük olan Kuzey Kore'de de ülke lideri Kim Jong'un heykellerinin tüm kamu kurumlarında bulunması zorunlu... Kim Jong geçtiğimiz günlerde yeni bir karar daha almış ve soyadının diğer Kuzey Korelilerde bulunmasını yasaklamıştı

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?