banner15

Teröre karşı 'İslam gücü' önerisi

Kazakistan Müslümanlar Birliği Başkanı, üst düzey devlet yöneticilerine bir mektup yazarak istenirse bir birlik kurarak şiddetle mücadelede devlet güvenlik güçlerine yardımcı olabileceklerini belirtti

Teröre karşı 'İslam gücü' önerisi

Mezgil Isatov/ Dünya Bülteni

Kazakistan Müslümanları Birliği başkanı Murat Tilbekov, Kazakşstan Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanına bir mektup yazarak son dönemlerde artan terör olayları ve karışıklıkların önlenmesi konusundaki önerilerini sundu.

Tilbekov mektubunda, Müslümanlardan oluşan düzenli bir birlik oluşturularak teröre karşı bu birliklerle mücadele edilmesini önerdi.

Mektubunda artan şiddet olaylarından Müslümanların çok rahatsız olduğunu belirten Tilbekov, Devlet denetiminde bir birlik kurabileceklerini ve bu birliklerin güvenlik güçlerinin operasyonlarına katılabileceğini önerdi. Tilbekov, Müslümanlardan oluşan bu birliğin polis ve askerin de işini kolaylaştıracağını ifade etti.

Tilbekov, ayrıca bu birliklerin şehirlerdeki kamu güvenliğini de sağlayıp cinayetlerin asgariye inmesine hizmet edeceğini belirtti.

Ülkede büyük tartışmalara sebep olan Tilbekov'un mektubuna tepkiler sürüyor

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 14:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35