Türkiye-Türkmenistan seferleri ikiye katlanacak

İstanbul ile Aşkabat arasındaki uçak seferleri yolcu yoğunluğu nedeni ile iki katına çıkarılacak

Türkiye-Türkmenistan seferleri ikiye katlanacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul ile Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat arasındaki uçak seferleri sayısının iki katına çıkarılacağı açıklandı.

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ile Türkmenistan Sivil Havacılık İdaresi Genel Müdürü Merdan Ayazov'un imzaladığı anlaşma ile İstanbul-Aşkabat arası uçak seferleri iki katına çıkartılacak. 

Türkmenistan Sivil Havacılık temsilciliği ile bir araya gelen Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yetkilileri, iki ülke arasındaki uçuşların ve sivil havacılık alanındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla yeni bir anlaşmaya imza attı. Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Türkmenistan Ulusal Sivil Havacılık İdaresi Genel Müdürü Merdan Ayazov başkanlığında gerçekleştirilen müzakereler sonunda, İstanbul-Aşkabat seferlerinin iki katına çıkarılması ve özel seferlerdeki sınırlamaların kaldırılması konusunda anlaşma sağlandı.

Yapılan anlaşmaya göre, İstanbul'dan Aşkabat'a günde dört sefer olmak üzere haftada 28 uçuş gerçekleşecek. Yoğunluk nedeniyle söz konusu uçuşların 21′inin Atatürk Havalimanı, 7′sinin ise Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılacağı belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 16:56
banner53
YORUM EKLE

banner39