Türkmen lider, şov yaptı

Türkmen lider Berdimuhammedov, sağlığının kötüye gittiğine dair çıkan iddialara cevap vermek için spor salonunda çalıştı, atına bindi, bisikletle tur attı

Türkmen lider, şov yaptı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, ülke genelinde düzenlenen sağlık haftası nedeni ile başta diğer üsrtd düzey devlet yöneticileri ile beraber spor etkinliklerine katıldı.

Geçtiğimiz günlerde hakkında tansiyon sorunları bulunduğu ve sağlığının kötüye gittiği yönündeki iddiaları da cevaplar nitelikteki hareketlerinde Berdimuhamedov'un çok dinç olduğu da görüldü.

Tüm televizyon kanalları ortak bir programla Berdimuhamedov ve ona eşlik eden kişilerin bisiklet turu, at koşusu ve beden geliştirme salonlarında düzenlediği sportif çalışmalarını yayınladı.

Berdimuhamedov nisan ayında düzenlenen Ahalteke at yarışları kutlamaları kapsamında bindiği attan düşmüştü. Türkmen lider Berdimuhamedov, bitiş çizgisini birincilikle geçtiği sırada atın aniden durması ile düşerek bir süre yüzüstü yerde kalmıştı. Acil sağlık müdahelesinin yerinde yapılması ile kendine gelen Berdimuhamedov tribündeki halkı uzaktan selamlayarak, koşu alanından ayrılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 16:02
banner53
YORUM EKLE

banner39