banner39

Türkmenbaşı şehri sakinleri koyun kesmekten men edildi

Türkmenistan'ın Türkmenbaşı kentinde düzenlenen Hazar Ekonomi fuarı sebebiyle şehirde kurban kesmenin yasaklandığı bildirildi

Orta Asya 14.08.2019, 09:48 14.08.2019, 09:58
Türkmenbaşı şehri sakinleri koyun kesmekten men edildi

Türkmenistan'ın Hazar gölü kıyısında bulunan Türkmenbaşı kentinde yetkililer, bölge sakinlerinin Kurban Bayramı'nda koyun kesmelerini yasakladı. Yasağa gerekçe olarak şehirde ilk kez düzenlenecek olan Hazar Ekonomi Forumu gösterildi.

Türkmenbaşı ve banliyö köylerinde kurban hayvanlarının kesilmesi yasağı 11 Ağustos'ta geldi. 

Yerel yönetim temsilcileri, yasağı Türkmenbaşı kentindeki ilk Hazar Ekonomi Forumu sırasında temizlik ve düzen sağlama gereği ile yasakladıklarını açıkladı.

12 Ağustos'ta devlet televizyonu, Kurban Bayramı'nın Türkmenbaşı ve Avaz'da nasıl kutlandığını gösteren bir program yayınladı. Ancak kayıtlara göre, bu görüntüler Kurban Bayramından yaklaşık beş gün önce işçilerin katılımıyla gerçekleşti.

Kurban Bayramı, 11-14 Ağustos tarihlerinde kutlanırken aynı tarihlerde Türkmenistan'da ilk Hazar Ekonomi Forumu düzenlendi. Hazar Ekonomi Forumu'nun ilk günü cumhurbaşkanı, ülkenin yetkililerinin Rus yapımı Aurus otomobillerinin tamamını satın alma niyetini açıkladı.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?