banner39

Türkmenistan'dan Tataristan'a vize kolaylığı

Türkmenistan, Tataristan sakinlerine vize alma prosedürünü basitleştirecek

Orta Asya 26.10.2017, 10:58 26.10.2017, 10:58
Türkmenistan'dan Tataristan'a vize kolaylığı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkmenistan ve Tataristan arasında vize işlemlerinin kolaylaştırılacağı ve iki ülke arasında turistik seyahat paketlerinin oluşturulmasını uluslararası ITM Group’un yapacağı bildirildi. 

RKB Tataristan ajansına konuşan ITM Group temsilcisi, Tataristan’dan Aşkabat'a gitmek isteyen turistlerin Türkmenistan havayollarının düzenli seferleri ile yolculuk edeceğini söyledi.

Haberde Türkmenistan tarafının bu ülkeye gelecek turistleri 3 ve 5 yıldızlı otellerde ağırlayacağı ve yerli halkının antik kültürünü tanıtacak seyahatler düzenleyeceği bildirildi. Türkmenistan’a turistik seyahat etmek isteyenlere ITM Group tarafından vize desteği sağlanacak.

ITM Grubu Genel Müdür Yardımcısı Andrei Çistyakov, "Şimdi Türkmenistan'a vize almak için Moskova Büyükelçiliği'ne başvurmanız gerekiyor. Bu, bir hafta sürer bilir, ancak sonuç garanti değil. Biz Tataristanlılar için Türkmenistan’a vize alma işini basitleştireceğiz. Turistler Aşkabat'a geldiğinde pasaport kontrolünden geçerken 155 dolar karşılığında vize alabilecekler” dedi.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?