banner15

100 günde hafız oldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nden 19 yaşında bir bayan öğrencinin Kur’an-ı Kerim’i 100 günde ezberleyerek hafız olmayı başardığı bildirildi

100 günde hafız oldu

Dünya Bültein / Haber Mekrezi

Birleşik Arap Emirlikleri’nden 19 yaşında bir bayan öğrencinin Kur’an-ı Kerim’i 100 günde ezberleyerek hafız olmayı başardığı bildirildi.

Şarja Şeriat ve İslami İlimler fakültesinde eğitimine devam eden Emine Said, her zaman dini ilimlerde başarılı olup Kur’an-ı Kerim’i ezberlemeyi ve uluslararası bir yarışmaya katılmayı hayal ettiğini söyledi.

Emarat el Yevm gazetesindeki habere göre, Said’in bu isteğinde Kuran’dan bazı bölümleri ezberleyen kendisinden büyük 25 erkek ve kız kardeşi de etkili oldu. Said, kardeşlerini geçmeye azmetti ve tüm kitabı 100 günde ezberlemeyi başardı.

Daha sonra uluslararası Kur’an ezberleme yarışmasına katılmak için Ürdün’e giden Said, 15 ülkeden gelen yarışmacıları geçerek birinci oldu.

Said, "Hep Kur’an-ı Kerim’i ezberlemek istedim ve benden büyük kardeşlerimin bazı cüzleri ezberlemiş olması beni daha çok motive etti. Yoğun ezberleme kursuna katılıp günde ortalama 12 saat çalıştım ve 100 günde hafız olmayı başardım." dedi.

Emirlikli öğrenci, yerel yarışmalarda daha önce ikinci ve üçüncü geldiğini fakat en büyük başarısının 15 ülkeden yarışmacıların katıldığı bu yarışmada aldığı ödül olduğunu belirtti. Said bundan sonra da hafızasını tazelemek için her gün Kur’an-ı Kerim okumaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 15:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35