banner39

45 derecede 6 saatlik benzin kuyruğu

Sudan'daki bir aydan fazla süredir devam eden benzin sıkıntısı yüzünden benzin kuyrukları bir kilometreyi aşıyor. Halk 45 derecelik sıcaklıkta 6 saate varan sürelerle kuyruklarda beklemek zorunda kalıyor.

Ortadoğu 07.05.2018, 09:55 07.05.2018, 11:23
45 derecede 6 saatlik benzin kuyruğu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sudan'da rafineri bakımları nedeniyle bir ayı aşkın süredir devam eden benzin sıkıntısı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Sudanlı yetkililer, ülkenin 18 eyaletinde görülen kıtlığın rafinerilerin bakıma girmesinden kaynaklandığını açıkladı.

Yaşanan durumun mağdurlarından 37 yaşındaki Muhammed Abbas İbrahim, 6 saattir kuyrukta beklediğini belirterek "45 derece sıcaklık var. Uzun bir süredir bekliyorum fakat alabilecek miyim bilmiyorum. Umarım en kısa zamanda bu problem çözülür." ifadelerini kullandı.

Kuyrukta bekleyenlerden toplu taşıma aracı sürücüsü Ahmed Seyfeddin, "Gece bir müddet bekledim ama benzin bittiği için alamadım. Sabah tekrar kuyruğa girdim. Sıra bana yaklaşıyor. Yaklaşık bir saat sonra benzin almış olacağım." dedi.

Okula gitmek için her gün evden bir saat erken çıktığını belirten öğrenci Halid Mustafa, "Benzin sıkıntısı nedeniyle toplu taşıma araçlarının sayısı çok azaldı. O yüzden evden erken çıkmak zorunda kalıyorum ki dersime yetişebileyim. İnşallah bu sıkıntı en kısa zamanda ortadan kalkar." diye konuştu.

Sudan Petrol ve Gaz Bakanlığı ise Hartum rafinerisinin faaliyete başladığını, benzin krizinin kısa sürede sona ereceğini açıkladı.

banner53
Yorumlar (0)
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?