Abbas, Hague ile görüştü

İngiltere'de bulunan Filistin lideri Mahmud Abbas, ülkenin dışişleri bakanı hague ile görüştü

Abbas, Hague ile görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la dün yaptıkları görüşmede Ortadoğu barış sürecini ele aldıklarını, Suriye'nin istikrarından duydukları endişeleri paylaştıklarını söyledi.

William Hague, barış süreci müzakerelerine tekrar dönülmesine kabul eden Mahmud Abbas ile İsrail Başbakanı Netanyahu'nun göstermiş olduğu cesaretli liderliklerinden dolayı takdir ettiğini dile getirdi.

Bakan Hague, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmanın son bulması için acilen müzakere yoluyla bir barışın sağlanması gerektiğini vurguladı. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'in barış süreciyle ilgili yaptığı açıklamaya değinen Hague, "Eğer şimdi başarılı olmazsak belki başka bir şansımız olmaz." ifadesini hatırlattı.

William Hague, Ortadoğu'da barışın 1967 sınırlarına dayanması ve buna bağlı anlaşmalı toprak takaslarını içermesi gerektiğini söyledi. Kudüs'ün iki devletin ortak başkenti olarak paylaşılması ve mülteciler için adil bir çözüm bulunmasını istedi. Hague, bu kapsamda taraflara ve ABD'ye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2013, 14:51
banner53
YORUM EKLE

banner39