banner39

ABD ajanları Libya'da böyle adam kaçırdı/ VİDEO

FBI'in en çok arananlar listesinde yer alan Ebu Enes El-Libi'nin 2013 yılının ekim ayında Libya'da ABD ajanları tarafından kaçırıldığını gösteren görüntüler ortaya çıktı

Ortadoğu 11.02.2014, 09:26 11.02.2014, 11:09
ABD ajanları Libya'da böyle adam kaçırdı/ VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD ajanlarının Libya'da dört ay önce düzenlediği adam kaçırma operasyonunun görüntüleri ortaya çıktı. El Kaide'ye yöneticisi olmakla suçlandığı için FBI'in en çok arananlar listesinde yer alan Ebu Enes El-Libi'nin 2013 yılının ekim ayında Libya'da kaçırıldığı günler sonra ortaya çıkmıştı.

El-Libi'nin Akdeniz'de bir Amerikan gemisinde tutulduğuna yönelik Dünya Bülteni'nde haber yapılmıştı. ABD yetkilileri de daha sonra yaptıkları açıklamada El-Libi'yi Akdeniz'de tuttuklarını doğrulamıştı. El-Libi'nin Libya'da evinin önünden kaçırıldığı anı gösteren video görüntüleri ABD basınında yer aldı.

Görüntülerde, El-Libi'nin içinde bulunduğu aracın önünün kesilmesi ve dakikalar içinde aracından alınarak kaçırılması yer alıyor.

İşte o anlar:

49 yaşındaki Enes el Libi, 15 yıl önce Kenya, Suudi Arabistan ve Tanzanya'daki Amerikan büyükelçiliklerine düzenlenen bombalı saldırılarda rol aldığı iddiasıyla aranmaktaydı.

1998 yılında düzenlenen saldırılarda 224 kişi hayatını kaybetmişti. El Libi'nin 2007 yılında El Kaide'ye katılan Libya İslami Mücadele Grubu'nun üyesi olduğu iddia ediliyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?