banner15

ABD askerleri teröristlerle kol kola

YPG’nin Menbiç'ten 4 Temmuz sonrasında çıkacağına dair söz veren ABD, sözünde durmuyor. ABD’li askerlerin, Menbiç sokaklarında YPG’li teröristlerle kol kola görüntü vermekten çekinmedikleri görülüyor.

ABD askerleri teröristlerle kol kola

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Menbiç'ten 4 Temmuz'dan itibaren çekilmesi beklenen PKK/PYD-YPG'li teröristler kenti boşaltmadı. Ankara'ya yaptırım peşinde koşan ABD'nin Menbiç'te de verdiği sözleri tutmaması "Türkiye'yi oyalıyor mu" sorularına neden oluyor. Türkiye ve ABD arasında yaptırım krizi yaşanırken, daha önceden anlaşmaya varılan Menbiç Yol Haritası'nda henüz Ankara'yı memnun edecek bir ilerleme sağlanamadı. 

ABD'nin Rahip Brunson'ı bahane ederek Türkiye'ye yaptırım uygulama çabaları kadar Suriye'deki işbirliğinde yavaş davranması da dikkat çekmeye başladı. Ankara ve Washington arasında varılan mutabakata göre Menbiç'i işgal eden PKK/PYD-YPG'li teröristlerin 4 Temmuz'dan itibaren Menbiç'ten çekilmesi gerekiyordu. 4 Temmuz'da Kandil'den gelen 10 kadar PKK/ PYD-YPG'li terörist Menbiç'ten çekilirken geri kalan militanların ise kentte kaldığı biliniyor. O tarihten bu yana da Menbiç'ten ciddi bir çekilme olmadı. Hatta ABD'li askerlerin YPG'li teröristlerle halı saha maçı yaptığına dair görüntüler bile basına servis edildi.

Menbiç'ten 4 Temmuz'dan itibaren çekilmesi beklenen PKK/PYD-YPG'li teröristler henüz kenti boşaltmadı. Ankara'ya yaptırım peşinde koşan ABD'nin Menbiç'te de verdiği sözleri tutmaması "Türkiye'yi oyalıyor mu" sorularına neden oluyor. Türkiye ve ABD arasında yaptırım krizi yaşanırken, daha önceden anlaşmaya varılan Menbiç Yol Haritası'nda henüz Ankara'yı memnun edecek bir ilerleme sağlanamadı. ABD'nin Rahip Brunson'ı bahane ederek Türkiye'ye yaptırım uygulama çabaları kadar Suriye'deki işbirliğinde yavaş davranması da dikkat çekmeye başladı. Ankara ve Washington arasında varılan mutabakata göre Menbiç'i işgal eden PKK/PYD-YPG'li teröristlerin 4 Temmuz'dan itibaren Menbiç'ten çekilmesi gerekiyordu. 4 Temmuz'da Kandil'den gelen 10 kadar PKK/ PYD-YPG'li terörist Menbiç'ten çekilirken geri kalan militanların ise kentte kaldığı biliniyor. O tarihten bu yana da Menbiç'ten ciddi bir çekilme olmadı. Hatta ABD'li askerlerin YPG'li teröristlerle halı saha maçı yaptığına dair görüntüler bile basına servis edildi.

ABD İLE YPG ARASINDA SIKI İŞBİRLİĞİ

Menbiç'te bulunan ABD askerleri terör örgütü YPG/PKK ile kol kola yer aldığı kare nisanda ortaya çıkmıştı. Skandal görüntüler sosyal medyaya yansımıştı. Görüntüler, bölgede uzun süredir bilinen, ABD ve terör örgütü arasındaki sıkı işbirliğini bir kez daha gözler önüne sermişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 21:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48