ABD: Esad'ın gitmesi gerektiğinde ısrarlıyız

ABD Şam Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada Esad'ın gitmesi konusundaki görüşlerinde herhangi bir değişiklik olmadığını açıkladı

ABD: Esad'ın gitmesi gerektiğinde ısrarlıyız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Şam Büyükelçiliği "Esad ve rejimine yönelik duruşumuzda bir değişiklik bulunmamaktadır. Dışişleri Bakanımız John Kerry'nin de belirttiği gibi Esed gitmelidir" dedi.

ABD, Esad rejimin "Batılı devletlerin kendini görüşünü desteklediği" yönündeki iddiasını yalanladı.

ABD'nin Şam Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından yayımlanan açıklamada, Esad rejiminin, "Batılı devletlerin ülkesinde devam etmekte olan iç savaşta kendi görüşünü desteklediği" yönündeki açıklamasının doğruluktan uzak olduğu belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: Esed rejiminin insanlık dışı politikaları radikal grupları desteklemekte ve ülkede şiddet içeren aşırılığın yükselmesine neden olmaktadır. Esed ve rejimine yönelik duruşumuzda bir değişiklik bulunmamaktadır. Dışişleri Bakanımız John Kerry'nin de belirttiği gibiEsed gitmelidir. Esed yönetimi terörizmle yürütülen savaşın bir parçası olamaz ki kendisi hem terörizmi desteklemekte hem de bununla başa çıkamamaktadır. Müzakerelerin yürütülmesiyle oluşturulacak Esedsiz bir hükümetin siyasi geçiş süreci üzerinde çalışmaya devam ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 11:26
banner53
YORUM EKLE

banner39