banner15

ABD, İngiltere ve Fransa saldırısı sonrası Esed'den ilk açıklama!

ABD, Fransa ve İngiltere'nin geçen ay kimyasal silah kullanıldığı iddiasıyla Suriye'ye yaptığı saldırının ardından ilk kez açıklamada bulunan Esed, iddiaları 'saçmalık' olarak nitelendirerek 2013'ten beri ülkesinde kimyasal silah cephanesinin olmadığını söyledi.

ABD, İngiltere ve Fransa saldırısı sonrası Esed'den ilk açıklama!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, Şam'ın Duma ilçesinde kimyasal silah kullanıldığı iddiasıyla ABD, Fransa ve İngiltere'nin geçen ay Suriye'ye yaptığı saldırının ardından ilk kez konuştu. İddiaları 'saçmalık' olarak nitelendiren Esed 2013'ten beri ülkesinde kimyasal silah cephanesinin olmadığını söyledi.

Yunanistan'ın Kathimerini gazetesine röportaj veren Esed, iddiaları yalanladı. "Batı'nın hikayeleri, Suriye ordusunun zaferinden sonra başladı" diyen Esad, "İlk olarak 2013'te teslim ettiğimizden beri elimizde kimyasal cephane yok ve kimyasal silahlar için uluslararası kurum bunun hakkında araştırma yaptı. Ve elimizde hiç (kimyasal silah) olmadığı açık ve belgelendi. İkincisi ise, elimizde kimyasal silah olsa bile, çeşitli nedenlerden ötürü kullanmayız." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 16:13
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48